icon

Mozilla Firefox

82.0 için
Windows

3.5

43

Bir Internet tarayıcısı için yapacağınız en iyi seçim

26.5M

Bu uygulamayı oyla

X
Mozilla, ücretsiz ve açık kaynak tarayıcısı olan Firefox'u geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Sekme sistemi sayesinde aynı anda birçok siteye göz atabilme özelliği en temel özellikleri arasındadır, tüm bu özellikler var olan web standartlarını desteklerken aynı zamanda eklentileri, fonksiyonlarını genişletmeye izin verdiğiniz ve topluluk tarafından yaratılan temalar sayesinde kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar.

Son sürümleri daha çok teknik özellikleri geliştirmeye odaklanmıştır, çünkü görünümü önceki versiyonlarıyla neredeyse aynıdır. Performansı ve dayanıklılığı JavaScript ve işleyici motorlar ile daha çok geliştirildi, HTML5 uyumluluğu ve tarayıcı eklentilerinin bağımsız işlemcileri de artırıldı.

Sitelerin yüklenme hızı ve kaynak kullanımı da geliştirilen özellikler arasındadır, bu sebeple önceki sürümlerde görülen hafızanın aşırı kullanımından kaçınılmıştır. Her yeni sürümle beraber uygulama daha sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve ana rakipleriyle başa baş yarışmasına izin veriyor.

Firefox'un her yeni versiyonu kesinlikle ciddi değişimler ve servisinde gelişimleri de beraberinde getiriyor. Bu durum, Firefox'un Internet Explorer ve Google Chrome gibi tarayıcılara basit bir alternatif olarak artık görülmemesini ve milyonlarca kullanıcı için esas seçim olmasını sağlıyor.
X